fbpx
logo wirtualna strona
swiateczne-zakupy-przez-internet

Robisz świąteczne zakupy przez Internet? Uważaj!

Świąteczne zakupy przez internet, szaleństwo zakupowe

Czas Świąt Bożego Narodzenia to okres, w którym internetowi oszuści zbierają swoje żniwa. Wielu z nas z nadmiaru obowiązku, w pracy czy też obowiązków domowych traci swoją czujność. Z braku czasu i oczywiście wygody, jakie niosą z sobą sklepy internetowe, postanawiamy kupić naszym dzieciom, rodzinie, przyjaciołom prezenty przez internet. Mniemamy, że jeżeli sklep funkcjonuje w internecie, jest legalny i nie może się stać nic złego-błąd!

Idealny sklep internetowy z mega wyprzedażą!

Oszuści z łatwością mogą stworzyć makietę sklepu internetowego, umieścić tam produkty, które przyciągają ceną, wyglądem, czy też zachęcać różnymi przecenami i promocjami.

Wybieramy produkt, kupujemy, jesteśmy zadowoleni, że udało nam się kupić jakiś przedmiot, który normalnie kosztuje 1000 zł za jedyne 400 zł. Gdy już zapłacimy, a czas przesyłki minął, zaczynamy się zastanawiać, czy aby na pewno wszystko zrobiliśmy dobrze. Szukamy kontaktu i tu pojawia się pierwszy problem, bo na stronie mniemanego sklepu z super cenami nie ma żadnej informacji kontaktowej, a formularz na stronie nie działa. Dałeś się oszukać!

Pamiętaj, jeżeli kupujesz pierwszy raz w jakimś sklepie internetowym, po prostu go sprawdź! Poniżej przedstawiam kilka dobrych praktyk, które mogą nas ochronić przed oszustwem. Gdy trafimy na sklep internetowy z nierealnymi mega promocjami powinna zapalić się u nas czerwona lampka.

6 kroków, jak zminimalizować i nie dać się oszukać, sprawdź!

Krok 1. Sprawdź politykę prywatności, znajdź informacje, kto jest właścicielem sklepu i jego dane kontaktowe. Oczywiście tu też może wydawać się wszystko w porządku dlatego warto zastosować krok drugi.

Krok 2. Sprawdź, czy w polityce prywatności lub na stronie sklepu znajduje się numer NIP, lub KRS. Gdy taki numer znajdziesz, sprawdź czy znajduje się on w bazie krajowych przedsiębiorców i prowadzi legalną firmę.

Krok 3. Sprawdź regulamin sklepu, by zapoznać się z prawem do zwrotów towarów.

Krok. 4 wyszukaj w Google opinii o danym sklepie lub informacji.

Krok 5. Wybierz przesyłkę i płatność za pobraniem.

Krok 6. Zapłać kartą VISA/Mastercard (debetową, kredytową) jest to jedna z najbezpieczniejszych płatności, ponieważ posiada ubezpieczenie w razie kupna, dzwonisz do swojego banku i prosisz o reklamację. Wtedy reklamację nie uznaje bank, tylko bezpośrednio rozpatruje ją VISA/Mastercard.

Podsumowanie, jak nie dać się oszukać.

Oczywiście powyższe 6 kroków nie gwarantują nam że kupiony do nas towar dotrze, ale zmniejsza ryzyko przed kupnem produktów w trefnym sklepie internetowym. Gdy wyda Ci się coś podejrzanego w sklepie, w którym nigdy nie robiłeś zakupów bądź czujny! Sprawdź opinie, politykę prywatności i spróbuj znaleźć informacje o sprzedawcy, taka praktyka może uchronić Cię przed oszustwami internetowymi.

4.9/5 - (9 votes)

Udostępnij na facebooku

Facebook