fbpx
logo wirtualna strona
zakaz reklamowania się branży medycyna estetyczna

Zakaz reklamy dla branży „medycyna estetyczna”

Zakaz reklamowania od 1 stycznia 2023 roku dla branży MEDYCYNA ESTETYCZNA

Medycyna estetyczna to dziedzina medycyny zajmująca się wyglądem pacjentów. Obejmuje zabiegi takie jak chirurgia plastyczna, dermatologia i depilacja. Nowe prawo zabroni wszystkim podmiotom z branży medycyny estetycznej reklamy w Internecie. Będzie to poważna zmiana dla branży, ponieważ marketing internetowy był kluczową częścią jej rozwoju w ostatnich latach. Ustawa ma na celu ochronę pacjentów przed wprowadzaniem w błąd fałszywymi lub przesadnymi twierdzeniami dostawców medycyny estetycznej.

Gdzie branża medycyny estetycznej nie będzie mogła się reklamować?

Zakaz reklamy dla danej branży może mieć daleko idące skutki, ponieważ zakazuje reklam nie tylko w kanałach tradycyjnych, ale także w Internecie. Poniższa lista przedstawia, gdzie nie będzie można się reklamować: 

  • Reklama tradycyjna (gazety).
  • Radio.
  • Telewizja.
  • Portale społecznościowe.
  • Social Media.
  • Współprace z Influencerami.

Może to mieć znaczący wpływ na dochody branży.

zakaz reklamy medycyna estetyczna

Jakie usługi, czy produkty nie będzie można reklamować w 2023 roku?

Od 1 stycznia 2023 r. wejdzie w życie nowy zestaw przepisów zakazujący reklamy niektórych produktów medycznych. Produkty te obejmują na przykład:

  • sprzętu medycznego.
  • kwasu hialuronowego.
  • implantów.
  • wyrobów opartych na laserze. 

Zakaz ten ma na celu ochronę konsumentów przed bombardowaniem reklamami produktów, których mogą nie potrzebować lub nie chcą.

Za złamanie zakazu grożą ogromne kary finansowe.

Spodziewana kara będzie oczywiście ustalana indywidualnie, ale najwyższa kara przewidziana za złamanie zakazu to 20 000 000 zł.

Dobre wieści dla branży medycyny estetycznej.

Nowe przepisy, przewidują pół roczny okres na dostosowanie swoich reklam. Okres ten będzie trwał nie dłużej niż  do 30 czerwca 2023 roku.

Podsumowanie zakazu reklamy.

Dotychczas wyroby medyczne, nie były uznawane jako leki, miały dość łatwo na rynku reklamowym. Wątpliwości wynikające z nowych przepisów są oczywiście ogromne, jak to przy każdym nowym przepisie wchodzącym w życie. Czy dane usługi to już jest medycyna estetyczna czy już nie… pozostaje bacznie obserwować temat zakazu, ponieważ kary są ogromne. Za reklamę będzie uznawane, każdy tekst, grafika, post, video, jakakolwiek forma przekazu, która będzie zachęcała do skorzystania z usług lub produktu zakwalifikowanego pod branżę medycyny estetycznej.

Jesteś właścicielem salonu, klinki urody, działasz w branży medycyny estetycznej? Odezwij się do Nas, przygotujemy dla Ciebie szczegółową ofertę na stworzenie strony internetowej, której nie obejmuje zakaz.

Wypełnij darmowy formularz, a wycenę strony internetowej otrzymasz w 24 godziny!

5/5 - (4 votes)

Udostępnij na facebooku

Facebook